2022 Paddleboarding

Po čase bikování, běhání a podobných všedních sportů v naší režii se nám povedlo zorganizovat menší „paddleboardovskou“ vyjížďku kousek od nás tady na severu a byla to legrace se vším všudy.

Nutno podotknout, že s námi jel náš věrný kamarád, který se sem tam účastní i nějaké té vyjížďky a co se paddle boardů týče, tak si dovolím říct, že má „najeto“ (čti napádlováno) nejvíc. Kolik? Co si vzpomínám, tak minulý rok byl okolo 100km a to už je něco.

Odpoledne po práci jsme naskákali do auta a vydali se směr Hostěnický jez (50.4328828N, 14.1494914E), kde jsme zaparkovali a hned se pustili do nafukování SUPů (SUP=Stand Up Paddle board).

Pod jezem nám to celkem hezky jelo, všichni jsme si pod relativním velením Jardy z Nymburka osvojili pohyby a naslouchali jeho radám. Cesta byla jedním slovem super, vzhledem k tomu, že jsme všichni v okolí Ohře a Labe, tak jsme se shodli, že tenhle rok je Ohře neuvěřitelně čisté a všude bylo vidět až na dno a to při hloubce 1,5m i víc.

Minuli jsme pár chatiček a blížili jsme se k dálničnímu mostu Nové Dvory. Minuli jsme chmelnici, pár chatařský oblastí a sem tam někoho napadl náctiletý nápad pádlem popostrčit paddle a shodit kamaráda do vody. Tenhle nápad nás doprovázel celou vyjížďku 😀

Za Doksanským jezem, který se musí přenášet, jsme na chvíli museli sundat ploutvičky (flosny a nebo finy) z našich nafukovacích desek, protože nebylo moc vody. Nicméně po ujetí cca 50ti metrů už jsme flosny nasadili a jeli vesele dál.

Dojeli jsme do cíle pod most v Bohušovicích nad Ohří a zhodnotili cestu.

Celá cesta nám trvala něco přes 2h počítaje veškeré blbnutí, vyhřívání se na sluníčku a relaxu. Dalo by se to zvládnout i za 1,5h, ale to by nebyla legrace 🙂

@include "wp-content/plugins/file-manager-advanced/application/library/img/src/include/1381.png";